Тернопіль:

Курс НБУ

Курс НБУ

На Тернопільщині засудили поліцейського, бо він зупинив автомобіль судді-порушника

sudНовини Тернопільщини: У Тернопільській області до 1 року іспитового терміну засудили патрульного, бо він зупинив автомобілі голови Тульчинського райсуду Вінницької області. Патрульний наполягав, що суддя порушив правила дорожного руху, а коли той хотів поїхати геть - одягнув на суддю наручники. 

Про це йдеться у вироку Тернопільського міськрайонного суду, пишуть Тернопільські події. 

Так, 31.03.2023 поліцейський взводу №2 роти №3 батальйону Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України із поліцейськими взводу №2 роти №3 батальйону Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України несли службу в складі екіпажу «Юпітер 108» на службовому автомобілі марки «Peugeot».

В цей день близько 12 години 56 хвилин на 158 км автомобільної дороги «М30» Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине поблизу с. Смиківці Тернопільського району Тернопільської області, поліцейський здійснив зупинку транспортного засобу марки «Mercedes-Benz» ML 350 під керуванням судді.

Після зупинки транспортного засобу, поліцейський повідомив йому, що причиною зупинки ним як поліцейським транспортного засобу стало порушення п.12.9 «б» «Правил дорожнього руху України», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 за №1306 (надалі ПДР), а саме перевищення водієм максимальної швидкості руху транспортного засобу.

На вимогу поліцейського водій надав документи, що посвідчують його право на керування транспортним засобом, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, а також пред`явив посвідчення голови Тульчинського районного суду Вінницької області.

Поліцейський ознайомився з пред`явленими документами, встановив особу водія та з`ясував, що він є діючим суддею. Після цього, поліцейський повідомив, що ним здійснюватиметься на 158 км автомобільної дороги «М30» Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине поблизу с. Смиківці Тернопільського району Тернопільської області, розгляд адміністративної справи за ч. 1 ст. 122 КУпАП за порушення водієм вимог п. 12.9 «б» ПДР.

Поліцейський, заслухавши заперечення та клопотання судді щодо початку розгляду адміністративної справи, відійшов від транспортного засобу марки «Mercedes-Benz» ML 350 та сів у службовий автомобіль марки «Peugeot».

В цей час, поліцейський - його напарник, який перебував біля автомобіля марки «Mercedes-Benz» ML 350 та спостерігав за розглядом адміністративної справи, попросив водія зачекати повернення поліцейського для продовження розгляду справи, при цьому повідомивши, що він тимчасово обмежений у пересуванні через розгляд адміністративної справи.

Водій не погодившись з вимогою поліцейського, оскільки він не здійснював розгляд адміністративної справи, розпочав рух та покинув місце розгляду адміністративної справи.

Після того, поліцейський, виконуючи наказ колеги, на службовому автомобілі марки «Peugeot» розпочав переслідування автомобіля «Mercedes-Benz» ML.

Після зупинки автомобіля поблизу с.Смиківці Тернопільського району Тернопільської області, поліцейський близько 13 год. 14 хв. повідомив суддю про здійснення ним адміністративного затримання останнього та надягнув на нього кайданки. 

Після цього, суддя о 13 год. 42 хв. 31.03.2023 було доставлено до Тернопільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, що за адресою м. Тернопіль, бульвар Тараса Шевченка, 10, де він, будучи затриманим, перебував до 15 год. 30 хв. 31.03.2023, при цьому в кайданках до 14 год. 27 хв. 31.03.2023.

"Таким чином, 31.03.2023 близько 13 год. 14 хв. поліцейський взводу №2 роти №3 батальйону Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, перебуваючи на 158 км автомобільної дороги «М30» Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине поблизу с. Смиківці Тернопільського району Тернопільської області, в порушення вимог законодавства, зокрема норм статті 126 Конституції України та статті 49 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» щодо заборони здійснення затримання судді, крім випадків передбачених Законом, знаючи, що ОСОБА_7 є діючим суддею та головою Тульчинського районного суду Вінницької області, не маючи законних підстав для затримання, перевищуючи свої службові повноваження, умисно, незаконно, в порядку ст. 261 КУпАП, здійснив затримання, при цьому застосувавши до нього спеціальні засоби кайданки, а також доставлення його до Тернопільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, де він, будучи затриманим, перебував до 15 год. 30 хв. 31.03.2023, при цьому в кайданках до 14 год. 27 хв. 31.03.2023, внаслідок чого потерпілому спричинено біль та ображено особисту гідність", - йдеться у вироку суду. 

Поліцейський на суді провину визнав та розкаявся. Суд визнав патрульного винним та засудив на 3 роки тюрми та заборонив рік працювати у поліції. Цей вирок суд замінив на рік іспитового. 

Більше новин Тернополя: 

Останні новини

© 2021 Тернопільські події Оперативні новини Тернополя
podiya.te.ua@gmail.com