Новини Тернопільщини: Паломники, які відвідують Українську православну церкву, яка була під протекторатом російської, чисельною колоною вирушили до Почаєва з Кам’янця-Подільського.
Про це пише "20 хвилин".
У деяких містах Хмельниччини і Тернопільщини люди виходили та перекривали рух, аби ті не пройшли. А отець з Тернопільщини, який йде разом із паломниками, стверджує, що про ніякий московський патріархат не йдеться.
На Хмельниччині люди блокували рух колони, проте серед "паломників" помітили і чоловіків спортивної статури, які нібито когось захищають.
Від проведення хресної ходи не в захваті й тернополяни. Так, голова облради Михайло Головко закликав правоохоронців вжити необхідних заходів реагування для унеможливлення масових зібрань, які організовуються прихильниками московського патріархату. Відповідний пост він виставив на своїй сторінці.
— Попри введення на всій території України воєнного стану та загрозу масових ракетних обстрілів, прибічники московського патріархату вирушили 19 серпня хресним ходом з міста Кам’янця-Подільського, що на Хмельниччині у Свято-Успенську Почаївську Лавру, що на Тернопільщині, — написав Михайло Головко. — Вказана подія не лише спричиняє напруження у суспільстві, але й може призвести до можливих диверсій прихильників «хресної ходи».
Дозволів на проведення ходи паломники не просили ні в Тернопільській обласній військовій адміністрації, ні в поліції. У цьому запевнили речники обох відомств.
— Хода, яка рухалась з Хмельниччини на Почаїв, була неорганізованою, — зазначив заступник начальника відділу комунікації Головного управління Нацполіції в області Андрій Василик. — Працівники поліції забезпечували безпеку дорожнього руху, а також здійснювали охорону публічного порядку та безпеки. Поліція зверталась до людей, що у воєнний час подібна хода заборонена. Зокрема, й рішенням Ради оборони Тернопільської області від 26 липня. Але люди все одно продовжили свій рух. Поліція не зафіксувала порушень громадського порядку.
очільник обласної військової адміністрації Володимир Труш прокоментував ситуацію із хресною ходою в ефірі радіо Roks. Зокрема, він зауважив, що це була провокація. І на противагу навів приклад, коли готували прощу до Зарваниці.
— Не треба було для них жодних документів, ми питали, може треба рішення Ради оборони, вони казали ні, ми розуміємо, в країні ж війна, ми теж переживаємо за своїх людей, які приходять молитися, — наголосив Володимир Труш. — І коли ми приймаємо рішення Ради оборони – заборонити, точніше обмежити максимально масові заходи, і тут колона з 5 тисячами людей вийшовши з Хмельниичини, напередодні Дня Незалежності у час підвищеного рівня небезпеки.
Щодо триколора, який за твердженням користувачів соцмереж та депутатів несли в руках паломники, Володимир Труш запевнив: на Тернопільщині учасники ходи вже йшли без тих триколорів.
— Якщо вони і були, є фото, їх вивчали, бо за це правоохоронні органи точно притягли б до відповідальності, вони (паломники – прим. авт.) доказували, що було накладення їхньої білої, синьої і червоної лєнточки з написом «Спаси і сохрани», — прокоментував Володимир Труш. —Я розумію, що це можна підтягнути. І повірте, я не виправдовую це, я засуджую, і висновки будуть зроблені величезні. Вчора ми мали багато різних таких подій, замість того, щоб зосередитися на іншій роботі, ми полями цих 5 тисяч людей виловлювали, вони там полями бігли на прорив, це некотрольована маса.
«Сам Онуфрій відмовився, сказав, що він не благословляв цієї ходи, — зазначив очільник обласної військової адміністрації.
— Хмельницький і Кам'янець-Подільський владика сказав, що він не благословляв, люди самі зібралися йти. Ну нехай оті 5 тисяч, я не буду казати поганих слів, хай зроблять висновки, якщо за них зараз ніхто не бере на себе відповідальність». — Ми ж попередили: можуть бути ракетні прильоти, різні ситуації, сутички з нашими людьми. Вони (владики – прим. авт.) кажуть: ми цього не благословляли, ми до цього відношення не маємо, — прокоментував Володимир Труш. — Є межа терпіння, і є межа балансу, де можна збалансувати, а коли воно вже не балансується, то його вже навіть пробувати неважливо. Відповідні рішення по цьому будуть прийняті на сесії Тернопільської обласної ради, яка відбудеться 26 серпня.
Більше новин Тернополя читайте за посиланнями: